top of page

DOoKOŁA

spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku od 1,5 do 3 lat

 

premiera: 14.01.2017, Poznań

Pomysł: Hanna Bylka-Kanecka

Choreografia: Kolektyw Holobiont/Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka

Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Natalia Oniśk 
Opieka artystyczna : Dalija Aćin Thelander 
Muzyka: Patryk Lichota 
Światło: Joanna Leśnierowska, Łukasz Kędzierski 
Kostiumy: Aneta Chudzicka Szycie na Miarę 
Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk 
Koprodukcja: Malta Festival Poznań 
Partner: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka w Poznaniu 
 
zdjęcia © Jakub Wittchen

DOoKOŁA jest spektaklem proponującym choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

Spektakl powstał z wdzięczności wobec dzieci za ich wrodzoną mądrość. To właśnie one, swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy i stają się w DOoKOŁA przewodnikami po świecie sztuki. Artystki pragną podczas trwania spektaklu obudzić swoistą jakość relacji rodzic - dziecko poprzez skomunikowanie opiekunów z ich własną, wewnętrzną, dziecięcą częścią. Instalacja stwarza dorosłym uczestnikom okazję do rozwijania własnej ekspresji, wyrażania czułości oraz pogłębiania otwartości na świat i drugiego człowieka. Taki rodzaj aktywności ma szansę przełożyć się bezpośrednio na relację z dzieckiem, którego główny przewodnik po życiu staje się bardziej uważny, czuły, responsywny, pewniejszy siebie i czujący własne potrzeby, a co za tym idzie - „mieszczący” potrzeby dziecka.

Podziękowania dla wszystkich osób, które hojnie dzieliły się bardzo cennymi informacjami zwrotnymi i towarzyszyły nam w procesie powstawania spektaklu – w szczególności dla rodziców uczestniczących w próbach otwartych oraz dla Alicji Bielawskiej

DOoKOŁA
fot. M. Ankiersztejn
fot. M. Ankiersztejn

press to zoom
fot. M. Ankiersztejn
fot. M. Ankiersztejn

press to zoom
fot. M. Ankiersztejn
fot. M. Ankiersztejn

press to zoom
fot. M. Ankiersztejn
fot. M. Ankiersztejn

press to zoom
1/3
bottom of page